A “kërceu” Kadri Veseli nga aeroplani? (VIDEO)

Gazetari Ridvan Berisha ka sqaruar në profilin e tij në facebook se publicisti Baton Haxhiu kur ka thënë avion ka menduar në helikopter.

Këtë reagim Berisha e ka bërë pas shumë keqinterpretimeve që u bënë pas këtij rrëfimi të Baton Haxhiut lidhur me Kadri Veselin dhe kërcimin e tij nga aeroplani në vitin 1998.

Postimi i plotë i Ridvan Berishës:

“Baton Haxhiu me nje rrefim te pathene me pare per Kadri Veselin. Si erdhi Veseli nga Parisi deri ne Tirane ne vitin 1998 dhe si kerceu Veseli nga avioni (helikopteri ushtarak per sqarim sepse Haxhiu i thote avion) kur ai nuk mund te ateronte ne Tirane per shkak te motit te keq. Pse e beri kete Veseli sipas Haxhiut?”