Prodhimi i kolagjenit fillon të bjerë rreth moshës 25 vjeçe

Dr. Dafina Krasniqi

Kolagjeni është një proteinë e prodhuar në trupin e njeriut. Gjendet në kocka, tendina, muskuj dhe lëkurë dhe gjetiu në trupin e njeriut.

 Ai gjithashtu gjendet në kornenë e syve, enët e gjakut, zorrë, dhëmbë dhe thonj.

Trupi prodhon kolagjen në mënyrë natyrale dhe është me bollëk derisa jeni të rinj, por për fat të keq niveli i tij fillon të bjerë rreth moshës 25 vjeçe dhe vazhdon tutje.

Kolagjeni zvogëlohet edhe më shumë tek gratë pas menopauzës.

Në zvogëlimin e kolagjenit, gjithashtu ndikojnë edhe faktorë të tjerë, si pirja e duhanit, sheqeri dhe rrezet ultravjollcë.

Kjo ulje çon në krijimin e rrudhave dhe varje të lëkurës.

Këshillohet të konsumoni sasi të mjaftueshme të proteinave në mënyrë që trupi juaj të ketë aminoacidet që i nevojiten për të prodhuar kolagjen.

Është gjithashtu shumë e rëndësishme të konsumoni një dietë të pasur me antioksidantë (vitamina E, C dhe beta-karoten) vitamina dhe minerale B, si magnezi dhe zinku, gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm.

Ushqimet si boronica, zarzavatet me gjethe të errëta, mango, vezët, janë gjithashtu stimulues të shkëlqyeshëm të kolagjenit.

Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh zëvendësimin e vajit aktual me vaj avokado.

Një studim i vitit 2006, i botuar në Gazetën e Rheumatologjisë zbuloi se vaji i avokados “rrit ndjeshëm kolagjenin e tipit II”./mediafokus.info