11 raste të reja me Covid-19 dhe një i vdekur në veri

Në 24 orët e fundit në qytetet me shumicë serbe janë shfaqur 11 raste të reja me Covid-19 dhe një persona ka ndërruar jetë në Leposaviq nga koronavirusi, ka bërë të ditur Shtabi i Krizave në Mitrovicën e Veriut.

Në të njëjtën periudhë, 20 njerëz nga këto vende u shëruan nga koronavirusi, shkruan Kosovonline.

Në Kosovë deri tani janë ka raportuar 6,680 persona të infektuar me Covid-19, prej tyre janë shëruar 3.614 raste dhe kanë ndërruar jetë 164 persona.