Aksident i rëndë në Turqi: 16 të vdekur, mes tyre dy gazetarë

Të paktën 16 persona raportohen se kanë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Gaziantep të Turqisë.

Po ashtu mediat turke raportojnë se janë lëndar 21 persona.

Bëhet e ditur se aksidenti ka ndodhur si pasojë e përplasjes së autobusit me autoambulancën e parkuar dhe zjarrfikësit, të cilët kishin ardhur për të ndërhyrë në një aksident që kishte ndodhur paraprakisht.

E përfshirë është edhe një veturë e një agjencie turke të lajmeve IHA.

Mediat turke raportojnë se mes të vdekurve janë 3 zjarrfikës, 4 personel mjekësor dhe 2 gazetarë.