Aksidentohet vetura në Ponesh, lëndohen tre persona

Në një aksident trafiku që ka ndodhur në fshatin Ponesh, komuna e Gjilanit, janë lënduar tre persona, thuhet në raportin e policisë, njofton Mediafokus.info.

Rr. Ponesh-Gjilan, 20.11.2020 – 10:50. Është raportuar se dyshuara femër kosovare derisa drejtonte automjetin e saj nga pakujdesia ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar jashtë rruge. Si pasojë e aksidentit, përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar dy persona të cilët janë duke u trajtuar  njëra në QKUK dhe tjetra në Spitalin e Gjilanit, thuhet në njoftimin e policisë.