Arrestohen dy persona në Gjilan, sulmuan zyrtarët policorë

Janë arrestuar dy persona në Gjilan, pasi kanë ofenduar dhe sulmuar zyrtarët policorë.

Me vendim të prokurorit, një i dyshuar është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar me procedurë të rregullt, kurse të lënduarit kanë marrë tretman mjekësor.

“Gjilan 04.07.2021 – 00:15. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që kanë ofenduar dhe më pas kanë sulmuar zyrtarët policor. Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, njëri i dyshuar është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.