Baba vret të birin

Një i moshuar ka vrarë të birin në Shkup. Nga MPB e konfirmojnë rastin, por që shtojnë se duhet të vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

“Dje në ora 19.32 në SPB-Shkup është raportuar se në rrugën “Metodija Shatorov Sharllo” në Shkup me plagë nga arma e zjarrit është gjetur 87-vjeçari B.D. dhe djali i tij 59-vjeçar V.D., të dy nga Shkupi. Mjeku i Ndihmës së Shpejtë ka konstatuar vdekjen e V.D., ndërkaq B.D. është transportuar në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup”, njoftojnë nga MPB.