Cili diplomat ndërkombëtar mezi po pret të punojë me Kurtin?

Përpos urimeve të ndryshme që mori nga skena politike, kultutore e qytetare, kryeministri i sapozgjedhur, Albin Kurtin, ka marrë urim edhe nga kancelari austriak, Sebastian Kurz.

Madje, ai ka thënë se mezi pret të punojë me Kurtin.

“Urime Albin Kurtit për formimin e një qeverie të re në Kosovë. Mezi pres të punoj me ju dhe të mbështes integrimin e Kosovës në BE”, ka shkruar Kurz, në Tëitter./MediaFokus.info/

(Photo by Michael Gruber/Getty Images)