Drita, Gjilani apo Ballkani do të dimërojë si kampion vjeshtor?

Të dy skuadrat e Gjilanit kanë gjasa të barabarta ta mbyllin stinorin vjeshtor si kampion vjeshtor, me kusht që Ballkani të mundet nga Vushtria.

Gjilani mund të fitojë si vendës ndaj Prishtinës, por nuk do të kthejë vendin e parë për shkak të diferencës së golave që ka me Ballkanin.

Drita ndërkaq ka golaverazh më të mirë, por fitorja ndaj Trepçës ’89, si mysafir, nuk është e lehtë.

Të dyja këto ndeshje kanë filluar në orën 13:00 dhe mbetet të shihet si do të përfunfojnë.