E godet për vdekje motoçiklistin dhe largohet nga vendi i ngjarjes

Një motoçiklist është goditur për vdekje nga një veturë, e cila është larguar nga vendi i ngjarjes.

Veternik,Prishtinë 03.07.2022-23:46. Raportohet se një i dyshuar i panjohur derisa ka qenë duke lëvizur me veturë me targa lokale ka goditur motoqkletën që drejtohej nga viktima mashkull kosovar dhe është larguar në drejtim të panjohur. Si pasojë e aksidentit viktima ka ndërruar jetë, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion, thuhet në njoftimin e policise. (foto arkiv)