Gjilani kalon në epërsi nga penalltia

Gjilani kalon në epërsi nga penalltia në minutën e 40 ndaj Trepçës ’89.

Në stadiumin e qytetit në Gjilan po luhet ndeshja e javës së 23-të, ndërmjet ekipit vendës dhe Trepçës ’89.

Gjilani, me 41 pikë, në vendin e tretë po lufton për kreun e tabelës, të cilin aktualisht e mban Drita, që tashmë e ka zhvilluar ndeshjen e kësaj jave.

Fitorja e sotme nuk e ngrit Gjilanin në krye të tabelës, por e mban në konkurence me tre pretendentët kryesorë, Ballkani, Drita e Prishtina./mediafokus.info