Gazetari e quan ‘bërllog’ analistin që ofendoi preshevarët për marrjen e vaksinave ruse

Gazetari i televizionit publik të Kosovës, Alban Selimi, e ka quajtur ‘bërllog’ analistin XHevdet Pozhari, i cili ofendoi preshevarët për marrjen e vaksinave ruse, raproton Mediafokus.info.

“Qe, kur flet lloji i berllogut qe s’riciklohet, qe mbiemrin e ka sllavisht. (PoŽari = Zjarri)”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Qe, kur flet lloji i berllogut qe s’riciklohet, qe mbiemrin e ka sllavisht. (PoŽari = Zjarri)

– Per cfare privilegje po flet?!

Po ta kuptoj fobine, por pse nuk po e shtron ndryshe kete pune:

– Sa shqiptare te Lugines kane vdeke ne luften per liri te Kosoves?

– Sa vjet burg kane mbajte preshevaret per Kosoven Republike?

– Sa luginas ishin me pushke ne dore pjesmarres te UÇK-se?

– Sa miliona kane ardhe ne Kosove nga preshevaret ne kuader te aksionit “Familja ndihmon familjen”,

– Sa per UÇK-ne?

– Sa per rindertimin?

– Sa vende pune kane hapur ne Kosove ndermarresit e medhenje preshevare si “Gorenje”, “Fluidi”…?

Ty debill, dhe gjithe atyne qe mendojne si puna yte, kurre fale mos iu kofshim per asnje gja!

Dhe ne fund, çka me iu ba shume gjakovareve tu, qe po presin ne radhe me marre vaksinen ruse ne Serbi, se ne qe jemi nga Lugina se paku po i marrim angleze, amerikane e kineze?!