“GOL”, tallen me fqinjët që po e shikonin lojën me disa sekonda vonesë në transmetim, video bëhet virale

Një tifoz holandez i futbollit është tallur me fqinjët e tij ndërsa ata ndoqën një ndeshje të Euro 2020 me 30 sekonda vonesë duke reaguar ndaj golave dhe ngjarjeve të supozuara – edhe nëse ato nuk ndodhnin.

Një grup tifozësh holandezë po shikonin kombëtaren e tyre ndaj Austrinë në një ekran të madh në kopshtin e tyre. Parametri ideal – përveç faktit që ata patën një vonesë në transmetimin e tyre të drejtpërdrejtë.

Fqinji i ‘pashpirt’ me emrin Carlos van Erven dhe miqtë e tij, duke parë në kohë reale ndeshjen në një banesë sipër, panë një mundësi për t’i tallur me ta. Kryesisht duke festuar furishëm golat… që ishin në të vërtetë vetëm goditje apo tentime që fluturonin jashtë objektivit.

Skema e pashpirt e Van Erven ishte veçanërisht, shkatërruese, efektive në një moment të veçantë. Domethënë kur Memphis Depay goditi mbi portën e austriakëve kur dukej më lehtë të shënohej sesa të humbej, shkruan telegrafi.

Sapo goditja e Depay fluturoi jashtë objektivit, Van Erven dhe shokët e tij filluan të kërcejnë përreth dhe të bërtasin nga kënaqësia nëpër dritare.

Të ndikuar nga komshiu i tyre, tifozët poshtë në kopsht u ngritën në këmbë dhe filluan të festonin e këndonin, por mbeten të shtangur kur goditja e Depay shkoi mbi portë.

Tifozët e pakënaqur poshtë nga shakaja e Van Erven, e vërshëllyen atë dhe madje edhe i dhanë një përshëndetje klasike me ‘gishtin e mesit’ të çuar lartë.

Kjo krijoi të qeshurat absolutisht të vrazhda nga shakaxhiu dhe miqtë e tij, ndërsa plani i tyre djallëzor funksionoi për mrekulli dhe u dha atyre një kënaqësi absolute.