Haziri: Demaçi ishte rezistues i madh në ditët e errëta për popullin shqiptar

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, njëherësh nënkryetar i LDK-së, ka kujtuar veprimtarin Adem Demaçi, në dyvjetorin e vdekjes së tij.

Haziri ka thënë se Demaçi ishte kryengritës politik e rezistues i madh në ditët e errëta.

“Dy vjet pa kryengritësin politik e rezistuesin e madh në ditët e errta të popullit, Adem Demaçi. Ai theu burgjet, rrënoi rendin e kohës dhe e ushqeu popullin e tij për liri e barazi. Lavdi!”, ka shkruar Haziri në Facebook.

/mediafokus.info/