Hernandez: Milan është klub i madh, s’e meriton këtë vend në renditje

Mbrojtësi i Milanos, Teo Hernandez, ka deklaruar se ky është klub i madh dhe nuk e meriton këtë vend në renditje.

Këto komente Hernandez i bëri pas ndeshjes kundër Napotit në San Siro, epilogu i të cilës ishte 1-1.

“Milan është klub i madh. Ne do të përpiqemi që t’i fitojmë ndeshjet e ardhshme. Milan nuk e meriton këtë vend në renditje, ne duhet të përmirësohemi nga ndeshja në ndeshje”, ka thënë Hernandes për “Sky Sport”./MediaFokus/