Infektologia Shurdhani: 35 të shëruar, 17 të infektuar, është lajm i mirë

Lajmi më i mirë deri më tani për COVID 19 – 35 pacientë të shëruar e 17 pacientë të infektuar brenda 24 orëve, ka thënë infektologia Selvete Shurdhani.

Ky është postimi i saj:

Ne muajin e bekuar te Ramazanit ne muajin e meshires numri i rasteve te sheruara po rritet dhe falenderimi.i takon Krijuesit te Gjithesise qe situata besoj qe do te permirrsohet.

Gjithashtu fal kontributit te MSH IKSHP KLIINIKES INFEKTIVE qe kane bere pune te pamueshme gjate kesaj pandemie.

Apo me mire te themi kesaj semundje me shume te frikesueshme se sa te rende.

Te gjitha rastet fatale kane pas nje histori me semundje tjera shoqeruese.

E shumica e rasteve po e kalojne ne shtepi me terapi simptomatike.

Vazhdoni me kujdes, permbajuni rekomandimeve te profesionisteve shendetesor edhe me tutje por jo me stres.

Kemi kalu situata edhe me te renda vetem se me me pak bujë mediatike./mediafokus.info