Lutfi Haziri-Xherdanit: Urime kampion!

Gjiganti anglez Liverpool është shpallur kampion i Premierë Ligës në Angli, duke u rikonfirmuar si klubi më i trofeshëm atje, raporton Mediafokus.info.

Për këtë sukeses, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, nuk e ka lënë pa e uruar gjilanasin që mbronë ngjyrat e The Reds, Xherdan Shaqiri, i cili është Qytetar Nderi i Gjilanit.

“Kampioni mbetet kampion. Xherdani – Qytetar Nderi i Gjilanit, prapë kampion me Liverpool. Urime dhe krenar me ty!”, ka shkruar Haziri, në profilin e tij në Facebook./Mediafokus.info/