Moti: I vranët dhe me riga shiu

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.