Moti: Paradite me diell, pasdite priten rrebeshe shiu

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell, ndërsa pasdite pritet rebeshe shiu dhe bubullima.

Sipas Prishtina Weather, temperaturat maksimale do të jenë 28 gradë Celcius, ndërsa minimalet – 15 gradë

Erërat do të fryjnë nga 5 deri në 11 m/s, ndërkaq lagështia do të jetë 44 për qind.