Një i vdekur dhe 21 raste pozitive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 2.114 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sipas njoftimit në 24 orët e fundit janë shëruar 111 persona, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104,454.

Të dhënat e detajuara mund t’i gjeni në KËTË LINK