Një person arrestohet nën dyshimin për dhunimin e një të miture

Një person është arrestuar nga policia pasi dyshohet se ka ka dhunuar një të mitur.

Sipas raportit 24-orësh të policisë i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Lipjan NN – NN. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se e ka dhunuar të miturën, viktimën femër kosovare. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe me vendim të tij i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport.