Parashikimi i moti për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Bëhet e ditur se parashihen vranësira të dendura të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës.

“Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHKM-së.