Parashikimi i motit për sot dhe në fundjavë

Sot pritet të jetë shumë nxehtë, derisa në fundjavë pritet rënie e temperaturave, me mundësi zhvillimi edhe për stuhi shiu ditën e shtunë.

19.08 – Shumë nxehtë e kryesisht me diell.  Pasdite me vransira kalimtare.  Përreth viseve malore mundësi për ndonjë rrebesh shiu me bubullima.

20.08 – Mbetet nxehtë, por kryesisht me vransira.  Pasdite priten zhvillime edhe të stuhive me shi, e nuk përjashtohen gjasa që lokalisht të ketë edhe breshër.

20.08 – Mbetet nxehtë, por kryesisht me vransira.  Pasdite priten zhvillime edhe të stuhive me shi, e nuk përjashtohen gjasa që lokalisht të ketë edhe breshër.

21.08 – Kryesisht me vransira.  Pasdite priten edhe mundësi për rrebeshe shiu me bubullima.

Temperaturat shënojnë rritje deri ditën e premte e më pas në rënie.  Minimalet arrinë deri në 20C ditën e premte dhe shtunë.  Edhe maksimalet shënojnë rritje deri në 37C ditën e premte, e deri të dielen zbresin në 25C.