Pema i mori jetën kësaj vogëlushe, ja çka bëri mamaja e saj

Kjo vogëlushe e bukur humbi jetën tragjikisht, pasi një pemë ra mbi trupin e saj. 6-vjeçarja Ella Henderson u godit nga një pemë që u thye në mënyrë të papritur në shkollën ku ajo vijonte.

Vogëlushja u dërgua me urgjencë në spital, ku mjekët luftuan për të shpëtuar, por fatkeqësisht ajo vdiq të nesërmen në mëngjes.

Miqtë dhe familja e pikëlluar nxituan të ndajnë homazhet e tyre në një faqe për mbledhjen e fondeve të krijuar nga nëna e Ella Vikki Henderson për ditëlindjen e saj të 40, vetëm disa ditë pasi ajo vdiq.

Më shumë se 2,700 njerëz kanë dhuruar për kauzën, ku më shumë se 40,000 £ janë mbledhur për bamirësinë e ambulancës ajrore e cila u përpoq të shpëtonte jetën e Ellas.

Në një postim në faqen e saj në Facebook, Henderson shkroi: ‘Ky nuk është një postim që mendoja se do të shkruaja ndonjëherë aq më tepër për ditëlindjen time këtë vit, unë po kërkoj të dhuroni për Shërbimin e Ambulancës Great North Air.

‘Unë kam zgjedhur këtë bamirësi sepse misioni i tyre do të thotë shumë për mua”, tha ajo.