Rritet numri i të infektuarve me covid, sot 14 raste

Sot më 20 maj janë testuar 208 mostra dhe 14 prej tyre rezultuan me Covid 19.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prizrenit  (8 raste) dhe komuna e Rahovecit (6 raste).

Sot më 20 maj 2020, janë shëruar 3 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 772 raste. /mediafokus.info