Sherr mes vëllezërve në Balloc të Podujevës

Konfliktet mes vëllezërve në qytetet e ndryshme të vendit, shpesh herë përfundojnë me sharje e ofendime ndaj njëri-tjetrit. Ata madje shpesh herë eskalojnë në kërcënime e përleshje fizike, duke u dashur kështu intervenimi i Policisë për të zgjidhur telashet.

Një rast i tillë ka ndodhur dje në fshatin Balloc të Podujevës, ku një person dyshohet se ka kanosur seriozisht vëllain e tij më të madh.

Sinjali mëson se 44-vjeçari dyshohet se pas një mosmarrëveshje ka kërcënuar vëllain e tij me bisht të sëpatës.

Përballë kësaj situate, viktima ka denoncuar rastin në Polici, ku është shprehur i shqetësuar nga veprimet e vëllait të tij.

Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit, ndaj tij është iniciuar rasti për veprën penale ‘Kanosje’ dhe ai është dërguar në mbajtje.