Si duhet të ushqeheni gjatë trajtimit të heliobakterit

Ajshe Ibrahimi, dietologe/nutriciste

Heliobakter pylori është një bakter që futet në stomak dhe zakonisht shkakton gastrit, por në disa raste, ky infeksion mund të çojë gjithashtu në probleme të tjera të tilla si ulçera, mungesa e vitaminës B12, anemia, diabeti, një mëlçi yndyrore dhe kanceri i stomakut.

Ushqimet te cilat ndihmojne gjate trajtimit te helyobakterit jane:

Probiotikët

Probiotikët janë të pranishëm në ushqime të tilla si kos dhe kefir, dhe gjithashtu mund të merren si shtesa, në formë pluhuri ose kapsule. Probiotikët formohen nga bakteret e mira që jetojnë në zorrë dhe stimulojnë prodhimin e substancave që luftojnë këtë bakter dhe ulin efektet anësore që shfaqen gjatë trajtimit të sëmundjes, siç janë diarreja, kapsllëku dhe tretja e dobët.

Omega-3 dhe omega-6

Omega-3 dhe omega-6 ndihmojnë për të zvogëluar inflamacionin e stomakut dhe për të parandaluar rritjen e H. pylori, duke ndihmuar në trajtimin e sëmundjes. Këto yndyrna të mira mund të gjenden në ushqime si vaji i peshkut, vaji i ullirit, farat e karrotave dhe vaji i farave të grejpfrutit.

Frutat dhe perimet

Frutat jo-acide dhe perimet e ziera duhet të hahen gjatë trajtimit të H. pylori sepse treten lehtë dhe ndihmojnë në përmirësimin e funksionit të zorrëve. Nga ana tjetër, fruta të caktuara si mjedrat, luleshtrydhet, manaferrat dhe boronicat ndihmojnë për të luftuar rritjen e këtij bakteri dhe kështu mund të hahen mesatarisht.

Brokoli, lulelakra dhe lakra

Këto 3 perime, sidomos brokoli, përmbajnë substanca të quajtura izotiocianate të cilat mund të ndihmojnë në parandalimin e kancerit dhe të luftojnë H. pylori, duke zvogëluar përhapjen e këtij bakteri në zorrë. Këto perime treten lehtë dhe ndihmojnë në uljen e dhimbjeve të stomakut të shkaktuara gjatë trajtimit, rekomandohet te konsumohen 70 gr brokoli në ditë për rezultatet më të mira gjate trajtimit me H.pylori.

Mish të bardhë dhe mish peshku

Mishi i bardhë dhe mishi i peshkut përmbajnë një përqendrim më të ulët të yndyrës, e cila ndihmon në tretjen e ushqimit dhe parandalon ushqimin të qëndrojë shumë gjatë në stomak, duke shkaktuar dhimbje dhe ndjenjën e të qenit i ngopur gjatë trajtimit. Mënyra më e mirë për ti ngrënë pergaditja me zierje e tyre me pak kripë dhe një gjethe dafine për të shtuar aromë pa shkaktuar aciditet në stomak. Nëse pjek mish ose peshk, përdorni vaj ulliri ose 1 lugë gjelle ujë. Pjekja e mishit, pa vaj, në furrë është gjithashtu e mundur, por pula dhe peshku i skuqur nuk janë të këshillueshme.

Ushqimet që duhet të shmangen

Gjatë trajtimit është e rëndësishme të shmangni ngrënien e ushqimeve që mund të irritojnë stomakun ose që mund të stimulojnë sekretimin e acidit në stomak, si dhe ushqime që përkeqësojnë efektet anësore, të tilla si ndjenja e ngopjes dhe tretja e dobët.

Pra, është e rëndësishme të shmangni keto ushqime:

Kafen, çokollatë dhe çaj të zi, sepse përmbajnë kafeinë, pije alkoolike dhe pije të gazuara, pasi ato mund të shkaktojnë dhimbje dhe zbaticë acidi;

Fruta të tharta-citruse si limoni, portokalli dhe ananasi, pasi ato mund të shkaktojnë dhimbje stomaku dhe urth.

Speca dhe ushqime pikante si hudhra mandej mustarda, ketchup, majoneza, salca, salca e sojës, salca e hudhrës, mishi me yndyre, ushqimet e skuqura dhe djathrat e verdhë, sepse janë të pasura me yndyrë, gjë që e bën të vështirë tretjen dhe rrit kohën e qëndrimit të ushqimit në stomak.

Mish të përpunuar të tilla si proshutë dhe suxhuku, ushqimet e konservuara, pasi ato kanë shumë konservantë dhe aditivë kimikë që mund të irritojnë stomakun dhe zorrën, duke rritur inflamacionin.

Gjate trajtimit te helyobakterit preferohet qe te konsumohet më shumë ujë, te konsumoni djathëra të bardhë dhe fruta të freskëta që mund të ndihmojnë në uljen e inflamacionit të stomakut dhe rregullimin e tranzitit të zorrëve.