Sulmohet fizikisht gazetari Valon Syla

Në qendër të Prishtinës është sulmuar para pak çastesh gazetari i njohur kosovar, Valon Syla, raporton gazeta online Mediafokus.info.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë për Gazetën Metro se policia ka dalë në vendin e ngjarjes.

“Rreth orës 12:00 kemi pranuar informatën se një person është sulmuar fizikisht në lagjen Pejton në Prishtinë. Menjëjerë në vendngjarje kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe po merren me rastin.”, ka thënë ajo.