Thaçi i kërkon Kurtit të heq dorë nga barrikadimi i zyrës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar votimin e Qeverisë Hoti, duke thene se eshte vendosur një gur tjeter në themelet e shtetësisë dhe demokracisë së Kosovës, raporton Mediafokus.info.

Por, i pari i vendit ka kerkuar nga Albin Kurti që të dorëzojë mandatin sa më lehtë të kryeministri i zgjedhur, Avdullah Hoti.

“Nga Kurti kërkohet një pranim-dorëzim sa më i lehtë të qeveria Hoti dhe të heq dorë nga barrikadimi i zyrës. Pas shkarkimit ai po bëhet qesharak”, ka thënë Thaçi. /Mediafokus.info/