Uells – Shqipëri, mbyllet pa fitues

Ndeshja miqësore mes Uellsit dhe Shqipërisa ka përfunduar me rezultat 0:0.

Ndeshja mes Uellsit dhe Shqipërisë, është mbyllur baraz 0:0, raporton lajmi.net.

Në përgjithësi ndeshja ishte e baraspeshuar, me raste shënimi nga të dyja skuadrat, por pa arritur të realizojnë ndonjë gol.

Kombëtarja e Shqipërisë, ndeshjen e radhës miqësore e zhvillon kundër Çekisë më 8 Qershor, ndërsa Uellsi nuk do të zhvillojë më ndeshje tjera miqësore para fillimit të “Euro 2020”.