Vdes 20-vjeçarja e lënduar nga shpërthimi në Ferizaj

Ajo ishte e lënduar rëndë dhe po trajtohej në Turqi, njofton Klan Kosova.

Lajmi është konfirmuar nga komuna e Ferizajt.

Haxhidema ishte nisur për në Turqi më 7 janar.