Vdes infermierja Dafina Hakaj

Oda e Infermierëve ka njoftuar se ka vdekur infermierja kosovare, Dafina Hakaj nga Deçani.

“Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë shëndetësorë shpreh ngushëllime të sinqerta familjes dhe kolegëve me rastin e vdekjes të Infermieres së QKMF në Deçan, Dafina Hakaj”, thuhet në telegram ngushëllimin.

Njoftimi i plotë:

Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë shëndetësorë shpreh ngushëllime të sinqerta familjes dhe kolegëve me rastin e vdekjes të Infermieres së QKMF në Deçan, znj.Dafina Hakaj.

Lajmi për vdekjen e parakohshme të koleges tonë Dafina Hakaj, na ka prekur gjithë komunitetin, familjen dhe miqtë.
Andaj, do ta kujtojmë si një punëtore tê përkushtuar në punë dhe një humaniste me vyrtyte të larta njerëzore që gjithmonë ishte e gatshme që gjithë pacientëve t’ju ofrojë ndihmën dhe kujdesin e nevojshëm.

Në emër të Odës së Infermierëve të Kosovës, familjes së të ndjerit dhe gjithë kolegëve, iu shprehi ngushëllimet më të thella, thuhet në telegram.