Vdes ish-futbollisti i njohur

Futbollisti i Përfaqësueses së Kongos, Jody Lukoki, ka ndërruar jetë sot në moshën 29-vjeçare.

Ai e kishte kaluar një periudhë të karrierës te gjiganti holandez, Ajax.

Gjithashtu, kishte luajtur edhe në ekipin PEC Zwolle, pastaj në klubin bullgar, Ludogorets dhe në atë turk, Yeni Malatyaspor.