Vdes një person në Viti pasi u godit nga traktori, arrestohet ngasësi

Policia e Kosovës nëpërmjet raportit 24-orësh ka bërë të ditur se njê person ka humbur jetën dje nê Viti pas u godit nga traktori.

Nê njoftim thuhet se ngasësi i traktorit është arrestuar nga Policia.

Njoftimi i plotë i policisë:

INCIDENTET KRIMINALE

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM

Viti 19.10.2022 – 20:12. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që nga pa kujdesia dyshohet se me traktor ka goditur viktimën mashkull kosovar.

Viktima ka pësuar lëndime dhe pasi është dërguar për tretman ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML, ndërsa i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.