Vlora Çitaku: Kosova nuk është e Albin Kurtit

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar sërish lidhur me zhvillimet e fundit politike.

Përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook”, Çitaku deklaroi se Kosova nuk është e Albin Kurtit, ani pse i njëjti gëzon besimin e më shumë se gjysmës së votuesve.

Tutje Çitaku shtoi se qeveritë shkojnë e vijnë, ndërsa vendi ynë do të jetë i përjetshëm.

“Opozita e mëherëshme, padurimin ndaj udhëheqësve të kohës e ka shndërru në mohim ndaj Kosovës dhe gjithçkaje”, shkroi ndër tjerash ajo.

Më poshtë edhe postimi i plotë:

Kosova nuk është e Albin Kurtit. Kosova është mëmëdheu ynë. Shtëpija jonë e përbashkët.

Qeveritë shkojnë e vijnë, e Kosova është e përjetëshme.

Opozita e mëherëshme, padurimin ndaj udhëheqësve të kohës e ka shndërru në mohim ndaj Kosovës dhe gjithçkaje.

Nuk guxojmë të biejm në atë grackë.

Kosova e ëndërrave tona ka me u jetësu.

Bashkë. #PDK