AAK arrin marrëveshje për bashkëqeverisje me LDK

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se është arritur marrëveshja për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, transmeton Mediafokus.info.

Haradinaj ka njoftuar se partisë së tij do t’i takojnë katër ministry dhe një zëvendëskryeministër.

Ndërkohë, pritet edhe formalizimi i marrëveshjes mes LDK e Nismës Socialdemokrate./Mediafokus.info/