Aksident në Prizren, vdes një person, dy të tjerë marrin lënduan

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm në dalje të fshatit Zhur në drejtim të Prizrenit. Aksidenti ka ndodhur mes një kamioni dhe një veture, viktima e aksidentit është pasagjeri i veturës.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar udhëheqësi i i zyrës së operatives në policinë e trafikut në Prizren, Azem Baraliu.

Ai tha se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit, ndërsa njëri është nisur për në Prishtinë, si pasojë e lëndimeve të rënda trupore.

“Aksidenti ka ndodhur në dalje të fshatit Zhur në drejtim të Prizrenit. Ka ndodhur mes një kamioni dhe një automjeti civil edhe si pasojë ka vdek një person, dy janë lënduar, janë dergu në Prizren dhe njëri dyshohet se është dërguar në drejtim të Prishtinës. Pasagjeri që ishte në veturë ka vdekur”, tha Baraliu.

Në vendin e ngjarjes ka dal edhe prokurori i shtetit.