Aktivistët e PDK’së i hedhin dinarë të Serbisë Ambasadorit Berishaj, arrestohet njëri

Sot aktivistë të Partisë Demokratike të Kosovës i kanë hedhur dinarë të printuar të Serbisë ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj i cili ka qëndruar sot në Prishtinë për një ngjarje të përbashkët mes Kroacisë dhe Kosovës.

Siç ka njoftuar PDK, një nga aktivistët është arrestuar.

Ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm:

https://fb.watch/iihVhxbjDP/