Arrestohet babai që i ndali fëmijët për ta vijuar mësimin në shkollë

Arrestohet babai që i ndali fëmijët për ta vijuar mësimin në shkollë, raporton Mediafokus.info.

Ngjarja ka ndodhur dje në Fushë Kosovë, njofton policia në raportin 24 orësh.

“Rr. Mic Sokoli, Fushë Kosovë 21.05.2021 – NN. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar është shoqëruar në polici, pasi që ka ndaluar fëmijët e tij të vijojnë mësimin në shkollë. I njëjti është intervistuar dhe e vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet ne njoftim.