Bale mungon ndaj Sevillas shkaku i lëndimit

Gjiganti spanjoll Real Madrid sot luan kundwr Sevillas nw shtwpi, por për këtë sfidë trajneri, Zinedine Zidane do të ketë në dispozicion sulmuesin Karim Benzema, i cili është rikthyer nga një dëmtim.

Por, ajo që bie në sy nga lista e të grumbulluarve nga ana e trajnerit francez është mungesa e Gareth Bale, i cili, sipas “AS”, uellsiani nuk vuan nga një dëmtim.

Media spanjolle raporton se Zidane nuk ka më nevojë për Bale dhe për këtë arsye e ka lënë jashtë, duke i hapur rrugë kështu një transferimi të lojtarit diku tjetër./MediaFokus/