Baton Haxhiu: Albin Kurti nuk e do Kosovën (VIDEO)

Analistët Baton Haxhiu dhe Andi Bushati debatuan në studion e emisionit ‘Shock’ mbrëmjen e sotme lidhur me qëndrimin e kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti sa i përket dialogut me Serbinë.

Për analistin Baton Haxhiu, Albin Kurti me zvarritjen që po i bën dialogut, duke vendosur kushte në një kohë që sipas tij është njeri që mund të vendosë kushte, tregon se ai nuk e do Kosovën dhe më shumë i bën dëm popullit të tij.

“Njeriut që historia do ta fillojë me të, që thotë skam dokumentacion çfarë është bërë me dialogun, që thotë se nuk dimë çfarë është marrëveshja e Uashingtonit, që vendos kushte për dialogun duke ditur që nuk është njeriu që mund të vendosë kushte. Njeriu që i ka sharë të gjithë që kanë marrë pjesë në dialog dhe tani i fton ta ndihmojnë në dialog.