Baton Haxhiu shpalos sondazhin – LVV e para, LDK e dyta

Gazetari Baton Haxhiu ka shpalosur sondazhin më të ri lidhur me zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në emisionin “Prime Time”, në Kanal10, Haxhiu e nxjerrë fituese LVV’në, e pasuar nga LDK, derisa PDK, sipas këij sondazhi, do të dal e treta.

Ja si janë përqindjet e partive politike nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën e ardhshme.

Statistikat:

Nisma 1.8%

VV dhe Osmani 51,3%

Ldk dhe Akr 15,5%

Pdk 13,2%

AAK 5,5%

Të pavendosur 9.6%

Të tjer 1,3%.

Nëse largohen të tjerë dhe të pavendosur lista do të jetë kjo: