Berlusconi rezulton pozitiv me COVID-19

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, ka konfirmuar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Lideri aktual i partisë “Forca Italia” aktualisht është në shtëpinë e tij në Arcore, ku pritet të kalojë një kohë i izoluar aty, transmeton KOHA.

Sipas Ansas, Berlusconi do të vazhdojë të mbështesë kandidatët e partisë së tij për zgjedhjet regjionale dhe administrative përmes intervistave ditore nga shtëpia e tij.