Dedikim i veçantë: Nazmije Aba ishte një grua fisnike dhe një nënë e madhe

Aba Maki (Makfire Uzunalic), një zonjë e qytetit të Gjilanit, ka zgjedhur fjalët më të mira për ta ngushëlluar familjen Hasani e Klaiqi me rastin e ndarjes nga jeta të Nazmijes, që ajo e quan Nazmije Aba.

“Ngushllime te sinqerta djemve Lulit, Afrimi, Agimit, familjeve te tyre dhe te gjithe te afrmeve dhe familjes Klaiqi, me rastin e largimit nga jeta te Nazmie Abes!

Nje grua fisnike, bujare, me shume veti te nje zonje te “madhe” dhe nene të çeliktë, e cila perjetoi tragjedi te renda familjare, duke mbetur e forte dhe krenare me femijet e saj qe i i edukoi me te gjitha vetite pozitive qe ajo posedonte.

I qofte dheu i lehte ne mesin e me te dashureve te saj.

Aba Maki me familjen e gjere te Emin Osmanit”./Mediafokus.info/