Drita dhe Gjilani po udhëheqin në Mitrovicë e Ferizaj

Dy skuadrat e Gjilanit, Drita dhe Gjilani po luajnë si mysafirë në kuadër të javës së 24-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Pas 45 minutave të pjesës së parë, Gjilani po udhëheq në Ferizaj me dy gola të shënuar, (0:2) sikurse edhe Drita në Mitrovicë, që ka shënuar njëherë. (0:1)

Drita dhe Gjilani janë pretendentë për kreun e tabelës, bashkë Prishtinën dhe Ballkanin. /mediafokus.info