Dy futbollistë të Realit pozitivë me COVID-19

Dy futbollistë të Realit pozitivë me COVID-19. Klubi nga Madridi ka konfirmuar se Casemiro dhe Hazardi kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. 

Reali ka bërë të ditur se ata kanë rezultuar pozitivë pas testimeve të djeshme, transmeton KOHA.

“Të gjithë lojtarët e tjerë, stafi i trajnerëve si dhe punëtorët e tjerë që punojnë me ekipin e parë kanë rezultuar negativë”, thuhet në njoftim.

Kjo nënkupton se këta dy futbollistë nuk do të jenë në dispozicion në derbin e nesërm ndaj Valencias, derisa pritet të jenë në vetizolim për dy javët e ardhshme.