E dhimbshme: Babai e mbyt aksidentalisht me traktor fëmijën e tij

Një fëmijë ka humbur jetën aksidentaisht, mëngjesin e djeshëm rreth orës 10:00, në Mamushë. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

Krasniqi ka thënë se fëmija ka rrëshqitur dhe ka rënë poshtë rimorkios së traktorit, të cilin po e drejtonte babai i tij.

“Raportohet se i dyshuari mashkull/kosovar derisa ishte duke lëvizur me traktor me rimorkio, dyshohet se fëmija i tij, ka rrëshqitur dhe ka rënë poshtë rimorkios. Viktima nga kalimtarët dërgohet në emergjencë ku mjeku konstaton se i njëjti është pa shenja jete. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në IML në obduksion”, tha Krasniqi.