E tmerrshme/ Tifozët pushtojnë fushën dhe shkaktojnë dhunë, 17 viktima mes tyre

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në futbollin meksikan, në stadiumin “Corregidora” në Kueretare. Teksa po zhvillohej ndeshja mes Kueretaros dhe Atlasit, një kaos i vërtetë filloni me tifozët që pushtuan fushën e lojës.

Kjo ngjarje vazhdoi edhe jashtë shkallëve të stadiumit, ndërsa mori edhe përmasa të mëdha.

Liga Meksikane janë pezulluar 3 ndeshjet të cilat ishin të programuara të luheshin ditën e sotme.

Sipas asaj që raportojnë në Meksikë, autoritetet lokale deklaruan se ishin 22 të plagosur ku sipas autoriteteve 17 persona kanë ndërruar jetën, transmeton Abc news.