Futbollisti i Dritës pozitiv me COVID-19, klubi i shqetësuar

Një futbollist i Dritës nga Gjilani ka dalë pozitiv në test për Covid 19, shkruan Mediafokus.info.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi, përmes një komunikate zyrtare.

“Sot është pritur që klubit ti bashkangjiten edhe lojtarët tjerë që janë jashtë Kosovës, por kemi marrë një lajm aspak te mirë, sepse njëri prej tyre ka rezultuar pozitiv në testimin për Covid-19. Lojtari deri tani nuk ka shfaqur simptoma dhe do te vijojë të qendrojë i izoluar në shtëpi”, thuhet në kumtesën e FC Drita.

“Jemi shumë të brengosur nga kjo situatë dhe kërkojmë nga Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës, Ministria e Shëndetsisë si dhe nga FFK që tu bëhen testet qdo futbollisti dhe qdo personi që involvohet në aktivitete sepse në të kundertën mund të rrezikojmë shëndetin e të gjithë komunitetit të futbollit. Klubi i dëshiron shërim sa më të shpejt lojtarit dhe do ti qëndroj pranë në qdo rrethanë”, përfundon kumtesa./mediafokus.info/