Heshtën rrjetat në El Classico

Heshtën rrjetat në El Classico. Njëri nga derbit më të mëdhenj botëror, Barcelona-Real Madrid, ka përfunduar me rezultat të bardhë 0-0, në ndeshjen e javës së 17-të në La Liga, e cila u zhvillua në Camp Nou.

Pavarësisht se të dy skuadrat patën raste të mira shënimi, rrjetat heshtën.

Ndosha ky është epilogu real, duke marrë parasysh faktin se Blaugranët dhe Los Blankos kryesojnë tabelën në La Liga me nga 36 pikë, për që Barca është e para./MediaFokus/Foto: Getty Images/